0.00грн.
Зробити замовленняПродаж автоматичних вимикачів
Автоматичний вимикач - це елемент модульного обладнання, який використовується для відключення струму при перевантаженнях, коротких замиканнях, критичних зниження напруги. Цей прилад вимикає ділянки електричного кола, тим самим оберігає побутові та промислові мережі. Автоматичні вимикачі є обов'язковими для встановлення в більшості ланцюгів, адже вони дозволяють уникнути небезпечних для життя людини наслідків КЗ або температурних перевантажень.
Сьогодні у продажу є безліч видів вимикачів. Їхня основна відмінність - кількість фаз, яка підбирається в залежності від виду мережі. Для однофазної електромережі підбирають однофазний вимикач, в екстрених ситуаціях він на якийсь час відключає нейтральний і фазний провідники, що дозволяє знеструмити ланцюг живлення до усунення несправностей. У трифазних мережах використовується 3-фазний вимикач, який контролює всі 3 фази.
Особливості експлуатації автоматичних вимикачів
Їхнє основне завдання - захист від КЗ та перевантажень. У поєднанні з іншими спеціальними приладами автоматичні вимикачі додатково контролюють навантаження і захищають проводку від перегріву. Принцип функціонування автомата залежить від типу розчіплювача - тепловий або електромагнітний, обидва варіанти мають різні принципи дії:
- Тепловий: надструм нагріває біметалічну пластину. При достатній деформації електроланцюг розмикається. Коли пластика охолоне, пристрій знову готовий до роботи.
- Електромагнітний. Як тільки струм проходить через котушку, сердечник зміщується та впливає на контакт, що впливає на вимкнення. Реакція спрацьовує миттєво.
Якщо вам потрібний захисний вимикач для певного навантаження, вибирайте модель з підвищеним значенням номінального струму на 20% і більше.
Різновиди захисних вимикачів
Модульні вимикачі з євростандарту витримують невеликий струм до 125А. Вони мають стандартні розміри та без проблем монтуються на DIN-рейці. Їх корпус виготовлений із міцного термостійкого пластику, а на лицьовій частині вказані основні параметри пристрою: бренд, серія, номінальний струм та ін.
Корупні вимикачі мають аналогічні функції, як у модульних зразків, але при цьому виконують завдання в промислових масштабах. Їх корпус стійкий до високих температур та пожеж. Монтуються такі вироби в електрощиті в стіні, до їх комплектації входять додаткові пристрої, які розширюють функціонал вимикачів.
Залежно від струму миттєвого розчеплення та кількості полюсів, автомати діляться на 3 класи:
- Клас В. Вони мають мінімальну затримку у роботі. Цей клас автоматів рекомендований для захисту освітлення та побутової техніки. В Україні вони рідко використовуються.
- Клас С. Це універсальний варіант, який має велику сферу використання - будинки, квартири, офіси та ін.
- Клас D. Автомати мають невелику затримку під час спрацьовування. Вони найпотужніші та енергоефективні, їх основна сфера застосування – захист промислового електроустаткування.
За кількістю полюсів автоматичні вимикачі бувають одно-, дво-, три- та чотириполюсними. Найчастіше в електромережах використовуються саме однополюсні зразки.
Як вибрати та замовити автоматичні вимикачі?
Питання електробезпеки не терплять недбалості, важливо правильно спроектувати електричну схему, а також підібрати якісне електроустаткування та підключити його. Вибираючи автоматичні вимикачі, враховуйте:
- номінальний струм та його тип;
- Номінальну напругу;
- полюсність;
- відключаюча здатність;
- час спрацьовування;
- бренд-виробник.
Великий вибір модульного електроустаткування та іншої електрофурнітури доступний в онлайн магазині On-Off. Зручне сортування товару в каталозі дозволяє за пару кліків знайти потрібне обладнання та оформити замовлення.