0.00грн.
Зробити замовленняПродаж контакторів
Контактор — частина модульного обладнання, за допомогою якого можна спростити встановлення, покращити працездатність, підвищити експлуатацію та довговічність усієї електричної установки. Через цей прилад електромагнітної дії вдасться робити регулярні дистанційні перемикання електромереж. Для забезпечення необхідно відсутність перевантажень і коротких замикань. Контакти цього приладу можуть бути нормально відкритими або нормально закритими, можливі також комбіновані зразки.
Контактор - двопозиційний електромагнітний апарат, який не призначений для відключення струмів перевантаження та КЗ. У його складі є кілька схем та груп контактів - рухливих та нерухомих. За рахунок цього ланцюг замикається і розмикається. Нерухомим елементом є дугогасна камера, в ній здійснюється розтягування та гасіння дуги.
Особливості експлуатації контакторів
Основні параметри даного електроустаткування - положення силових контактів та номінальний струм. Цей показник важливий, адже визначає допустимий струм, який витримує контактор, не виходячи з ладу. Пристрій також виконує низку інших завдань:
- пуск та розгін електродвигуна до необхідної швидкості;
- підтримання його стабільної працездатності;
- відключення живлення з метою захисту у разі потреби.
Контактори мають кілька різновидів конструктивного виконання:
- Модульний контактор. Він має невеликі габарити, тому легко поміститься у будь-якому електричному щитку. Монтується він на стандартну DIN-рейку та кріпиться хомутним затискачем.
- Модульна модель з ручним керуванням. Її основна сфера застосування. - електричні котли, конвектори, теплові акумулятори та ланцюги освітлення. Стан контактора можна оцінити візуально.
- Малогабаритний пускач. Він застосовується для дистанційного відключення/вмикання двигуна, керування електроланцюжками. Найчастіше такий мініконтактор використовують із освітленням, електродвигунами. Встановлення відбувається на DIN-рейку або на монтажну панель.
- КТ, КТП, КТІ - моделі для промислової експлуатації. У всіх моделях з'єднання проводів відбувається болтовим підключенням або тарілчастою шайбою.
Що потрібно знати при покупці контактора?
Модульні контактори мають гнучку універсальну конструкцію, тому їх можна доповнювати приставками, датчиками часу, тепловими реле, блокувальними пристроями та іншими необхідними аксесуарами. Виходячи з номінальної потужності та пропускної величини струму, контактори можуть комутувати ланцюги керування для різного обладнання. Максимальна межа для таких приладів зазвичай не перевищує 100А. Для більшої потужності знадобиться громіздкий механізм, що потребує спеціального кріплення.
При купівлі обладнання враховуйте, що контактори різняться за різними параметрами:
- принцип роботи: контактори бувають механічні та електромагнітні;
- призначення: у продажу доступні однофазні та двофазні моделі;
- кількість полюсів: від 1 до 4;
- сила струму: різні зразки витримують струм від 63 до 1000 ампер;
- спосіб роз'єднання електроланцюга: контактори поділяються на одинарні та здвоєні.
Щоб купити недорого контактори та інше електрообладнання з гарантією виробника, звертайтесь до інтернет-магазину Он-Офф. Тут є великий вибір виробів від відомих брендів з доставкою по Україні.